Bel Kaymasının Belirtileri

Bel Kaymasının Belirtileri Nelerdir?

Bel kayması, sorunu olan çoğu hastanın şikayeti olmadığından hasta bunu fark etmeyebilir. Bazen başka bir nedenle çekilen bel filminde tesadüfen saptanabilir.Bununla birlikte bel kaymasında görülen en sık beliritiler;

Bel kaymasında görülen en sık belirtidir.

  • Bel Ve Kalça Ağrısı

Burada kalçanın arkasından bacağa devam eden sinirin (siyatik sinir) bel omurlarındaki sinir köklerinin bası altında kalmasıyla olur. Ağrı kalçadan topuğa kadar yayılabilir.

  • Siyatik (bacak ağrısı)

Her zaman olmaz bu sinire olan basının fazla olduğunun ve sinirin hasarlandığının bir göstergesidir.

  • Uyuşukluk ve güçsüzlük

Bacağın genellikle alt kısmında ve ayakta olur.

  • Karıncalanma

Bu genellikle etkilenen sinirin kontrol ettiği kaslarda meydana gelmektedir. Belde de olabilir ve spazm şeklindedir.

  • Kramp

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Op. Dr. Umut YAKA

Beyin Ve Sinir Hastalıkları Uzmanı

1977 yılında Muğla'da doğdum.İlköğrenimimi Isparta’da tamamlayıp, 1994 yılında İstanbul Pertevniyal Lisesi’nden mezun oldum. İstanbul Tıp Fakültesi'ni 2000 yılında bitirdikten sonra, Nöroşirürji eğitimi ve uygulamalarının dünya tıbbı ile eşdeğer yürütüldüğü ve bünyesinde değerli hocaları barındıran İstanbul Tıp Fakültesi Nöröşirürji Kliniği'nde başladığım nöroşirürji eğitimimi 2009 yılında tamamladım. 2009 - 2011 tarihleri arasında mecburi hizmet görevini yapmak üzere görevlendirildiğim Mardin Nusaybin Devlet Hastanesinde Beyin ve Sinir Hastalıkları Cerrahisi Uzmanlığı ve başhekimlik görevini birlikte yürüttüm.

Devamını oku Blog İletişim